İNŞAAT GÜVENLİK FİLESİ

Özel üretmiş olduğumuz güvenlik filelerimizin veya ağlarımızın tamamında hammadde olarak poliamit kullanmaktayız.

İnşaat güvenlik ağları , iskeleye bağlanan korkuluk ağlarına benzer . Fark, işlevlerinde yatmaktadır. Korkuluk ağları, Alman İşveren Sorumluluk Sigortası Birliği'nin iskele üzerinde çalışma kurallarına uygun olarak insanları ve malzemeleri düşmekten doğrudan korurken, yüksekten düşmenin engellenemediği durumlarda birini korumak için düşme güvenlik ağları veya koruma ağları devreye girer. herhangi başka bir yol. 

Böylece düşen kişi daha ciddi bir düşüşten ve yaralanmadan korunur. İnsanları yüksekten düşmekten korumak için yakalama ağlarının kullanılması havai hat veya koridor yapımında zorunludur, ancak ağlar tabii ki başka amaçlar için de kullanılabilir - örneğin havuz ağları olarak.

Düşme Güvenliği Ağı - Yüksekten Düşmeye Karşı Kesin Koruma
Türk standartları enstütüsü kuralları da malzemenin özelliklerini belirtir. Bir düşme güvenlik ağının, acil bir durumda insanları güvenli bir şekilde yakalayabilmesi için belirli bir enerji soğurma kapasitesi olmalıdır.
 
Bu nedenle, olağanüstü yırtılmaya karşı dayanıklı düşme güvenlik ağı durumunda, hassas teknik güvenlik düzenlemelerini belirten Türk Standartları Enstitüsü (TSE EN) 1263-1 ve montaj talimatlarını belirten 1263-2 dikkate alınmalıdır.
 
Sunduğumuz düşme güvenlik ağları bu hükümleri karşılar ve yeni olduğunda gerekli minimum enerji emme kapasitesini bile aşar. Bu güvenlik marjı sayesinde, düşme güvenlik ağlarımız mümkün olan en yüksek güvenliği sunar.
 
Ölçüye Göre Düşen Güvenlik Ağları
Alfa File ve Güvenlik Ağları fabrikamızda , farklı standart boyutlarda çok çeşitli düşme güvenliği ağları bulabilirsiniz. Doğru ağı bulamazsanız, tam olarak ölçüye göre yapılmış bir düşme güvenliği ağı üreteceğiz.
 
Dayanıklı polyamid sınırsız elyaf durumunda, 45, 60 ve 100 mm göz aralıkları arasından seçim yapabilirsiniz. Bireysel olarak yapılan yakalama ağları böylece optimum düşüş koruması sağlar.
 
İnşaat Güvenlik Ağıları, Alfa File ve Ağ Üretim Sanayii olarak yıllardır güvenlik ağ sistemi üretimi ve arge çalışmalarını yürütmekteyiz. Örnekteki resimlerdeki alanlarınız gibi alanlarınızı; gerek insan gerek araç gereç gibi unsurların düşmelerini engellemek amacı ile galeri boşluk filesi üretilmektedir.
 
İnşaat Güvenlik Ağı 6 mm ip kalınlığı 10cm veya 5 cm göz aralığında %100 polyamid hammaddeden üretilmektedir. Filemizin mukavemetini maksimum duruma getirmek için kenarlarına 8mm halat overloğu yapılır ve TSE-EN 1263-1 e göre kare kesim ürün olması zorunluluğu vardır. Ürüne istenildiğinde ufak malzeme düşmesini engellemek amaçlı 2cm göz aralıklı örtü ağ da uygulanır.
 
%100 Polyamid.
KARE KESİM
TSE EN 1263-1 BELGELİ
İSTENİLEN RENK Renkler için tıklayınız.
Üretim Tesisimiz
KULLANIM ALANLARI
Okul Galeri Boşlukları
Hastane Galeri Boşlukları
Bina Galeri Boşlukları
Villa Galeri Boşlukları
Devlet Kurumu Galeri Boşlukları
Kolej Galeri Boşlukları
Özel Site Galeri Boşlukları
Daha bir çok alanda kullanım yapılır.
Nakit veya kredi kartı ile toptan veya perakende sipariş verebilirsiniz.
Çalışma Sosyal Bakanlığının ön gördüğü talimat ile güvenlik ağlarının kullanımı aşşağıdaki gibi olmalıdır.
 
Yüksekten düşmeye karşı toplu koruma önlemleri olarak koruma ağlarının kullanılması durumda aşağıdaki hususlara dikkat edin:
 
• Sadece test edilmiş, standartlara uygun ve hasar görmemiş koruma ağlarını kullanın.
• Güvenlik ağlarını sadece taşıma gücü uygun yapı bölümlerine sabitleyin.
• Güvenlik ağları için kullanma kılavuzunu işyerinde bulundurun.
• Güvenlik ağlarını sabitlerken aşağıdaki şartları göz önünde bulundurun:
- Koruma ağının ağ üzerine düşme sonrası kenar bölgelerindeki deplasman yüksekliğinin azami 3,0 m olmasına
- Diğer bölümlerde ağın deplasman yüksekliğinin azami 6,0 m olmasına.
• Ağ üzerine düşme sonucu zemine veya alttaki bir nesneye çarpmamak için güvenlik ağlarının zorlanmalar sonucu deplasman yapacağını göz önünde bulundurun.
• Güvenlik ağı olarak gözenek araları uygun olan ağları seçin.
Dikkat: Keskin kenarlı nesneler güvenlik ağına zarar verebilir.
Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğüne Göre inşaatlarda Emniyet Ağı Kullanılması Zorunluluğu Getirilmiştir.
Madde 7
-Yapı işlerinde kullanılan iskeleler, platformlar, geçitler, korkuluklar, merdiven parmaklıkları, güvenlik halatları ve
güvenlik fileleri ( emniyet ağı, güvenlik ağları)
,zincirler, kablolar ve diğer koruma tedbirlerine ait araç ve gereçler ve işçilere verilen güvenlik kemerleri ile diğer malzeme ve araçlar; yapılan işe uygun ve işçileri her çeşit tehlikeden korumaya yeterli olacak ve kullanılan tesisat, tertibat, malzeme veya araçlar, kaldırabilecekleri yüke dayanacak nitelik ve sağlamlıkta bulunacak; alet, parça, malzeme gibi cisimlerin düşmesi muhtemel yerlerde çalışacak işçilere koruma başlığı (baret) verilecektir.
İnşaatlarda kullanılan güvenlik filesi ip malzemesi çok önemlidir. Ürünlerimizde inşaat güvenlik ağlarında Polyamid iplik kullanarak güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Polyamid iplik Su Bazlı U.V ışınlarına karşı yüksek mukavemet gösteren ve testlerden geçmiş olup ISO 9001 Belgesi olan bir iptir. Havacılar paraşür ipi olarak, balıkçılar balık ağı ipi olarak yüksek mukavemetinden ve tuzlu suya karşı dayanıklı olduğundan kullanmaktadırlar.

Uygulama Görselleri

Alfa File ve Güvenlik Ağ Sanayi

Adres: Merkez, Avcılar Kavşağı No:29, 34000 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0 (850) 441 2532 E-Mail: info@alfafile.com.tr

İLETİŞİM FORMU
TOP