MERDİVEN GÜVENLİK FİLESİ

Özel üretmiş olduğumuz Merdiven güvenlik filesi veya ağı tamamında hammadde olarak polyamid kullanmaktayız.

Merdiven güvenlik filesi; Okullarımızda, hastanelerimizde, işyerlerimizde, hatta konutlarımızda tüm merdiven boşluk alanlarının bulunduğu yerlerde yaşanabilecek tehlikelere karşı, özel olarak imal edilen merdiven fileleri ile boşluğu kapatma çalışmaları başladı.

Özellikle okullarda MERDİVEN FİLESİ veya güvenlik ağı ile çalışmalarda iş sağlığı ve güvenliği zorunlu tutulması merdiven boşluk kapama filesinin önemini bir kez daha vurgulamıştır.

Merdiven güvenlik ağları, bireysel ve toplu düşmeyi durdurma sistemleridir. Düşmelere karşı koruma sağlarken insanların hareketlerini kısıtlamadan merdivenlerde daha rahat ve güvenli olmalarına olanak sağlar.

Ülkemizde merdiven kazalarına ilişkin resmi bir istatistik bulunmamaktadır. Ancak dünyadaki örnekleri incelediğimizde sadece ABD’de her yıl 1 milyon adet kadar merdivenden düşmeye bağlı yaralanma kayıt altına alınmaktadır.

Yüksekten düşmeler tüm yaş grupları için tehlikelidir. Özellikle küçük çocuklar, incinmeye açık ve özel ilgiye ihtiyacı olan yetişkinler ve evcil hayvanlarımız için merdivenlerde sağlanacak güvenlik daha da önem kazanmaktadır. Merdivenden düşmekle ilgili kazaların sonuçları, merdivenleri ve merdiven boşluklarını güvenle hale getirmenin maliyetinden çok daha yüksektir.

Merdiven kazaları genellikle ufak şişlikler, morluklar…vb. ile sonuçlanmaktadır. Bu tip hafif kazalardan korunmanın yolları merdivenin kullanım sırasında basamağa tam basmak, korkulukları kullanmak, merdivenin uygun şekilde aydınlatılması, merdivenlerin temizliği sırasında ve sonrasında zeminin kayganlığı konusunda tedbirli olmak… gibi basit tedbirler içermektedir. Ancak Merdiven Boşlukları maalesef çoğu zaman yükseklikleri itibariyle daha ciddi kazalara yol açabilmektedir. Merdiven Güvenlik Filesi ile yüksekten düşmeye bağlı kazaların önüne geçilebilmektedir.

Alfa File ve Güvenlik Ağları Üretim Sanayii olarak farklı renk, ölçü ve ip kalınlıklarında birçok sektör için çok çeşitli güvenlik fileleri üretmekteyiz. Hangi tip Merdiven Güvenlik Filesi’nin sizin için doğru ve uygun olduğunun seçimi ve uygulanması konularında sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.  Güvenlik filelerinin kurulumu için isterseniz işinde uzman ustalarımızın desteğini alabilir veya kendiniz de kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

 

MERDİVEN FİLESİ NE İŞE YARAR ?

İnşaatlar, havuzlar, tekneler, oyun parkları… gibi birçok alanda öncelikle güvenlik ve zaman zaman da dekoratif amaçlarla kullanılabilen güvenlik file ağları birçok kazanın önüne geçmektedir. Merdiven Güvenlik Filesi ağlarının temel amacı hem iç hem de dış mekanlarda, öncelikle yüksekten düşme ile oluşabilecek kaza ve yaralanmaların önüne geçilmesi ve aynı zamanda nesnelerin de düşerek çevrelerine ve insanlara zarar vermelerini engellemektir.

ÇOCUKLAR VE OKULLARDA GÜVENLİK

Hepimiz çocuklarımızı okula gönderdikten sonra güvenle eve döneceklerini bilmek isteriz. Günümüz koşullarında birçok olumsuz etkene maruz kalan çocuklarımızın en azından okulda geçirdikleri zaman içerisinde hem fiziki hem psikolojik olarak güvende olduklarını bilmek hepimizi rahatlatmaktadır. Çocukların psikolojik ve fiziksel güvenliklerinin nasıl sağlanacağı konusu okullara birtakım yönetmeliklerle bildirilmektedir.

OKUL MERDİVENLERİ NASIL DAHA GÜVENLİ HALE GETİRİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı, okul merdivenlerinin daha güvenli hale getirilmesi için okullara bazı standartlar getirmiştir. Bunlara göre okullar, merdiven, rampa başlangıcı ve gerekli olabilecek diğer zeminlere uyarıcı ve yönlendirici işaretler yapıştırmalıdırlar. Kayıp düşmelerin önüne geçilmesi için merdiven basamaklarına zıt renkli kaymaz şeritler eklenmelidir. Ayrıca engelli bireylerin de kullanımına uygun şekilde merdivenler korkuluklarla desteklenmeli, zemin ve merdiven döşemeleri de bunlara uygun hale getirilmelidir. Bu uygulamalar Milli Eğitim Bakanlığı’nca zorunlu hale getirilmiştir. Ancak söz konusu yönetmelikler içerisinde çocukların düşme… vb. yaralanmalarının önüne geçmeye yönelik tedbirler net şekilde tanımlanmamıştır.

Çocuklarımızın psikolojik güvenliğinin yanı sıra fiziki güvenliğinden de sorumlu olan okullarda hem eğitimciler hem de velilerin talepleriyle merdiven güvenlik filesi kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

Merdivenler boşluklarını daha güvenli hale getirmede en iyi yöntem Merdiven Güvenlik Filesi kullanımıdır. Katlar arasında merdiven boşluklarının merdiven güvenlik filesi kullanımıyla kapatılması birçok kazanın önüne geçmektedir.

Anaokulları ve diğer okulların farklı yapıları göz önünde bulundurulduğunda, tamamen okulların ihtiyacına yönelik olarak Alfa File ve Güvenlik Ağ Üretim Sanayi olarak okullar için Merdiven Güvenlik Filesi kurulumlarını uzman ekiplerimizce gerçekleştirmekteyiz.

OKUL MERDİVENİ GÜVENLİK FİLESİ UYGULAMALARI NELERDİR?

Okul Merdiveni Güvenlik Fileleri, anaokulları başta olmak üzere, olası kazaları önlemek ve çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için ihtiyaca göre katlar arasında yatay olabileceği gibi, merdiven kenarlarındaki korkuluklar boyunca dikey olarak da uygulanabilmektedir.

Düşmelere ve kazalara karşı dayanıklı şekilde, uygun malzeme ve farklı çeşitlerde üretilen Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi detaylarına Merdiven Boşluğu Güvenlik Filesi  ulaşabilirsiniz

 

Uygulama Görselleri

Alfa File ve Güvenlik Ağ Sanayi

Adres: Merkez, Avcılar Kavşağı No:29, 34000 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0 (850) 441 2532 E-Mail: info@alfafile.com.tr

İLETİŞİM FORMU
TOP